Pozisyon Adı : YALIN SİSTEMLERİ YÖNETİCİSİ
GENEL NİTELİKLER

 Yabancı ortaklı, yurtiçi ve ihracata yönelik beyaz eşya-otomotiv-elektrik elektronik vb. sektörler için plastik hammaddesi üreten, kurumsal müşteri firmamızın Yalın sistemler bölümünde çalışacak‘’YALIN SİSTEMLER YÖNETİCİSİ’’ aranmaktadır.

 
 • Üniversitelerin Kimya Mühendisliği, Endüstri, Makine veya Malzeme Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak  
 • İyi derecede İngilizce konuşabilen
 • MS. Office (Word, Excel, PP) programlarını iyi derecede bilen
 • Üretim yapan şirketlerde yalın üretim teknikleri ve üretim yönetiminde yönetsel deneyime sahip olmak
 • 6 sigma, TPM, 5S, poke yoke, JIT, SMED, 5 neden analizi, balık kılçığı, setup sürelerinin iyileştirilmesinde yetkin olmak,.
 • Pozisyondan Beklentiler: Üretimde yalın üretim tekniklerinin uygulanması, proje ekiplerinin oluşturulması, diğer bölümlerin süreçlerde aktif görev almasını sağlamak, proseslerin iyileştirilmesi, maliyet azaltma çalışmalarının yapılması, yalın sistemlerin işletme kültürü haline getirilmesi için gerekli çalışmaların yapılması
 • Organizasyon içindeki yeri: Teknik Direktöre bağlıdır.
 • Analitik, hızlı aksiyon planlarını almak, çözüm odaklı, pratik, ekip yönetiminde başarılı, yeniliğe ve gelişime açık, araştırmacı.
 • Askerlik hizmetini tamamlamış olmak (Erkek adaylar için)
 
Adayların Çerkezköy-Çorlu-Kapaklı-Beylijdüzü, Avcılar, Büyükçekmece, Silivri bölgesinde ikamet etmesi veya edebilecek durumda olması gerekmektedir.
 
İŞ TANIMI:
 
 1. Yeni iş sistemlerinin araştırılması (yalın araçları), kurumun yapısına en uygun iş sistemlerinin kurulması, adaptasyonun sağlanması ve mevcut sistemin geliştirilmesini sağlar.
 2. Mevcut iş yeri düzeninin incelenmesi, eksiklerin belirlenmesi, yeni iş yeri düzeninin yapılandırılmasında aktif rol alır.
 3. Maliyet kalemlerinin sınıflandırılarak önemli maliyet kalemlerinin aşağı çekilmesi için sistematik çalışmalar yapar.
 4. Mevcut sistem içerisinde makine ve hatların incelenerek sektördeki yenilik ve gelişmeleri takip ederek sistemin daha verimli kılınması amacıyla geliştirme ve sorunları giderme çalışmalarının yapılmasına destek verir.
 5. Prosesi etkileyen faktörlerin ölçümü, kontrolü ve analizleri yaptırılarak düzeltici, önleyici faaliyetlerin alınması ve geliştirme planlarının hazırlanmasına destek verir.
 6. Süreçlere yönelik darboğazların, verimsizliklerin, israfların tespit edilmesi ve iyileştirilmesinde destek sağlar.
 7. Yalın Sistemler Komite aktivitelerini organize eder.
 
Başvurular gizli olarak değerlendirilecek ve geri bildirim yapılacaktır.
 
HUMAN KAPİTAL Türkiye İş Kurumu'nun 28.06.2019 tarih 228 numaralı izin belgesi ile faaliyet gösteren özel istihdam bürosudurİş arayanlardan ücret alınması yasaktır.