logo

Kurumsal Psikolojik Danışmanlık Hizmetlerimiz

Çalışanların psikolojik sıkıntıları veya stres, öfke gibi durumlar ile baş etme becerileri onların verimliliğini doğrudan etkilemektedir. İşletmelerde kimi çalışanların dikkat dağınıklığı gibi sorunlar bazen iş kazalarına bile neden olabilmektedir. En iyi çalışanların yoğun iş yükü altında stres ile baş etme sorunları nedeni ile işten ayrılmalara neden olmaktadır. Çalışan destek programı ile sadece çalışanlara değil, aynı zamanda çalışanların aile yakınlarına yönelik de psikolojik destek verilmektedir. Çalıştığı İnsan Kaynakları firmasında 20' den fazla sektörde işe alım süreçlerinde edindiği deneyimle bir çok mesleğin yetkinliklerini öğrenme imkanı oldu. Öznur Karaman Klinik psikolog olarak, psikoterapi merkezlerinde edindiği deneyimle, psikolojik danışma ve psikoterapi ile çalışanların psikolojik sorunlarını analizde psikanalitik yaklaşımı tercih etmektedir. Her işletmenin / kurumun ihtiyacına göre haftalık ve aylık bazda belirli saatlerde seanslarla işletme ortamında ve Klinik ofisten yada Online platformlar üzerinden psikolojik danışmanlık ve bireysel psikoterapi hizmeti verilmektedir. Çalışanları ve aile yakınlarını tedavi ve tıbbi müdahale gerektiren durumlarda psikiyatriste yönlendirilmektedir.

Kurumsal Psikolojik Danışmanlık Hizmetinin Kuruma Yararları
1.) Çalışanların işletmeye bağlılığını artırır, işten ayrılmaları azaltır.
2.) Bir kişinin direk kendisine yapılan ek hak motivasyon kaynağıdır.
3.) İletişim temelinde verilen eğitimlerle kişisel alan belirleme, empatik davranmaya yönlendirme
4.) Kurumlarda şikayet kutularına atılan konuların daha profesyonel biri tarafından dinlenerek, sağlıklı çözümler üretilir.
5.) İletişim temelinde oluşan sorunlara mentörlük edilir ve hızlıca çözülür.
6.) İş ve aile dengesine yönelik planlar yapılır, sorunlar çözülür.
7.) İş kazasına sebep olan dikkat dağınıklığı, stres ve öfke vb konular analiz edilir, iş kazası riskleri önlenir.
8.) İnsan Kaynakları, sağlık ve iş güvenliği birimi ile koordineli çalışılarak, çalışanların verimliği ve işyerine olan bağlılığı artmaktadır.

Sağlıklı ve güzel günler dileriz.
Human Kapital İnsan Kaynakları ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd.Şti.